ТОВ «НВФ ДКБ ХМ» (Холодмаш)

Підприємство було створено в 1954 р. і довгі роки було головним підприємством галузі з розробки компресорів, агрегатів, торгового холодильного устаткування, а також спеціальної холодильної техніки для потреб Міністерства оборони колишнього СРСР.

В даний час підприємство перетворено в ТОВ «НВФ ДКБ ХМ» (Науково-виробнича фірма дослідне конструкторське бюро холодильних машин). З кризи перебудовних років КБ Холодмаш вийшло, зберігши свій виробничий і науковий потенціал – конструкторські відділи, лабораторії, експериментальний цех.

Найважливішим фактором, що дозволяє своєчасно виконувати замовлення сьогоднішнього дня, є створений в КБ «Холодильних машин» практично замкнутий виробничий цикл, починаючи від виготовлення литих деталей, елементів теплообмінних апаратів і закінчуючи складанням компресорів та виробів в цілому, а також проведення всебічних випробувань. Одна з лабораторій підприємства має статус сертифікаційної.

Основні замовники підприємства в Україні: ХКБМ ім. А.А. Морозова, ДП «Завод ім. Малишева», ДКБ «Південне», НВП «Аеротехніка - МЛТ» та інші. Зокрема, спільно з ХКБМ ім.А.А. Морозова, була розроблена система кондиціонування повітря для виробу «Al Khalid» (поставлено замовнику 300 комплектів кондиціонерів).

Одним з досягнень КБ «Холодмаш» є створення принципово нових герметичних компресорів з електроприводом від бортової мережі. На базі цих розробок створено ряд нових виробів, в тому числі для машин на гусеничному ходу. Створено кондиціонери також з низьким рівнем шуму.

Підприємство працює за багатьма напрямами холодильної техніки, зокрема низькотемпературної. ТОВ «НВФ ДКБ ХМ» накопичено всебічний досвід. Є необхідна виробнича і випробувальна база для створення техніки, що задовольняє потреби замовників.ТОВ «НВФ ДКБ ХМ» © 2021